خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

خراسان رضوی با ریل به افغانستان وصل می‌شود

   

  با ریل به افغانستان وصل می‌شود" src="http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/12/24/13941224000405_PhotoA.jpg" alt="خبرگزاری فارس: خراسان رضوی با ریل به افغانستان وصل می‌شود" width="250" height="150" />

  عملیات ساخت خط راه‌آهن خواف ـ هرات که افغانستان را به ایران متصل می‌کند، آغاز شد.

   

  به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از گلوبال کانستراکشن، عملیات ساخت خط راه‌آهن افغانستان به ایران آغاز شد.

  این راه‌آهن قرار است شهر خواف در خراسان رضوی را به شهر هرات در افغانستان متصل کند که یکی از مهمترین پروژه‌های ریلی در افغانستان محسوب شده و این کشور را به دیگر نقاط جهان متصل خواهد کرد. دولت افغانستان اوایل ماه جاری در حضور مقامات ایرانی از جمله عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران و همچنین محمود بلیغ وزیر امور عمومی افغانستان در کنار اکلیل حکیمی وزیر اقتصاد این کشور کلید خورد.

  وزیر راه ایران پس از این اقدام اعلام کرد که این پروژه روابط دوجانبه ایران و افغانستان را بهبود داده و افغانستان را از طریق ایران به چین، آسیای میانه و اروپا متصل خواهد کرد. ایران 90 درصد از ادامه این خط راه‌آهن در ایران ایجاد کرده است. یکی از موانع موجود بر سر راه ساخت این خط راه‌آهن در افغانستان مشکل امنیتی است. طالبان در مسیر این خط حضور دارد. 

  انتهای پیام/


  این مطلب تا کنون 35 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : افغانستان ,راه‌آهن ,متصل ,وزیر ,ساخت ,متصل خواهد ,عملیات ساخت ,
  خراسان رضوی با ریل به افغانستان وصل می‌شود

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر